ABC PLECAKA W NEPALU! SPRAWDŹ JAK SPAKOWAĆ SIĘ NA WYPRAWĘ

Przelot nad Himalajami

Godzinny przelot nad górami to doskonały sposób, aby przyjrzeć się z bliska najwyższym górom świata. Jeżeli z jakiegoś powodu nie można zaplanować trekkingu lub wspinaczki, a marzeniem jest choć krótkie spotkanie z Himalajami - taką możliwość daje tylko przelot nad górami samolotem.  Podczas lotu można podziwiać ośmiotysięczniki takie jak Mt. Everest, Mt. Kanchanjunga, Mt. Lhoste, Mt. Makalu i Mt. Cho Oyu oraz pozostałą część pasma Himalajów, które zdaje się nie mieć początku ani końca. Dla miłośników gór może to być naprawdę wspaniałe doświadczenie.


Wśród kilku możliwości zobaczenia nepalskich Himalajów - najlepszym sposobem na podglądnięcie Everestu z bliska – najwyższego szczytu świata, jest właśnie przelot nad Himalajami. Zobaczysz Everest zaledwie 30 kilometrów od Twojego miejsca przy oknie (pamiętaj, że Everest liczy 8848 metrów wysokości! czyli będziesz nadzwyczajnie blisko! 30 km to zaledwie 3 wysokości Everestu) i zaledwie w kilka minut lotu z Katmandu. Istnieje przekonanie, że loty nad Himalajami są ryzykowne, ale w rzeczywistości nie aż tak bardzo, skoro wprowadzono je do oferty. Loty te są obsługiwane przez bardzo doświadczonych pilotów, a historia pokazuje, że są one bezpieczne. Jeżeli Twój harmonogram jest napięty lub kondycja nie pozwala na pójście w góry, lub po prostu nie masz czasu na trekking w Himalajach, wtedy dzięki lotom nad Himalajami możesz zobaczyć oszałamiające widoki szczytów himalajskich w bardzo krótkim czasie.

Wycieczka helikopterem to kolejny sposób na poznanie Himalajów z góry. Sposób kosztowniejszy niż loty samolotem nad Himalajami, ale lecąc helikopterem jesteś bliżej gór, wręcz na wyciagnięcie ręki. Możesz zbliżyć się do himalajskich szczytów i prawie „zanurzyć” w lodowcach. Zwykle przelot helikopterem zaplanowany jest na 3-4 godziny, gdzieś po drodze jest czas na filiżankę herbaty lub śniadanie w Himalajach. Będziesz otoczony himalajskimi szczytami i możesz rozkoszować się tą chwilą, jak przypada to w udziale chodzącym po górach.

Poza lotami nad Himalajami operowanymi przez samoloty i przeloty helikopterem w górskie doliny, możesz także odkrywać Himalaje, wybierając się w Pokharze na przelot paralotnią lub motolotnią oraz korzystając z najzwyklejszych lotów krajowych, które również dają nam możliwość zobaczenia Himalajów z dużej wysokości. Wszystkie te formy są bardzo popularne wśród podróżników, którzy uwielbiają popatrzeć na góry z góry.


Przeloty nad górami odbywają się codziennie rano, ale tylko przy sprzyjającej pogodzie. Jeżeli pogoda nie dopisuje, wtedy lot można przełożyć na następny dzień, a jeśli nie ma się takiej możliwości - odzyskać zwrot wszystkich kosztów.
Nepal Excursion Treks Pvt. Ltd organizuje loty nad górami każdego dnia! Ceny tych lotów są różne w zależności od wyboru lotu samolotem, helikopterem, paralotnią czy motolotnią itp. Ceny zmieniają się bardzo dynamicznie, dlatego nie podajemy ich tutaj.
Aby uzyskać więcej informacji na temat ceny i rezerwacji lotów nad górami, skontaktuj się z nami
ANNAPURNA PANORAMA YOGA TREK