ABC PLECAKA W NEPALU! SPRAWDŹ JAK SPAKOWAĆ SIĘ NA WYPRAWĘ

Mardi Himal Trek

Czas trwania 15 days
Poziom trudności Moderate
Maksymalna wysokość 4500M.

Posted By
Jan Zagora
One to very successful trek with Gokarna and his staff, this time to Annapurna Base Camp. Not as demanding and risky as Kanchenjunga, some parties suitable even as a family outing, with amazing views and comfortable accommodation. Completed with a week in beautiful Pokhara with... Czytaj więcej
 • Ogólny zarys
 • Szczegółowy plan
 • Usługi
Mardi Himal Trek to jeden z krótszych i najlepszych trekkingów na chronionym obszarze w rejonie Annapurny. Wycieczka ta oferuje wspaniałe widoki na Annapurnę Południową, Himchuli, Machhapuchre, Mardi Himal, Annapurnę II i Dhaulagiri. Wędrówka szlakiem Mardi Himal Trek rozpoczyna się i kończy w Pokharze. Podróż zaczynamy 45-minutowym przejazdem do Phedi, które – zależnie od treku - jest punktem początkowym lub końcowym innych szlaków np.  Annapurna Base Camp, Annapurna Panorama czy Ghorepani Poon Hill Trek. Chociaż szlak do Mardi Base Camp  jest jednym z najbardziej spektakularnych pod względem niesamowitych widoków, nie jest tak zatłoczony jak trek do Annapurna Base Camp czy inne popularne  krótkie trekkingi niedaleko Annapurny. Główną atrakcją tego treku jest możliwość doskonale bliskiego widoku – z zupełnie innej perspektywy - na świętą górę Nepalu – Machhpuchhre i inne prześliczne szczyty, w tym oczywiście górę Mardi. Można tutaj poznać bliżej nepalską wieś, bez konieczności oddalania się zbytnio od miasta. Choć ten trek  jest usytuowany bliżej Pokhary, to wciąż jest w cieniu tych najbardziej popularnych szlaków, które wybiera większość turystów, więc zakwaterowanie tutaj jest nieco gorsze niż w innych miejscach w rejonie Annapurny. Sytuacja zmienia się dynamicznie i niebawem standard pewnie będzie porównywalny z pozostałymi terenami. Najgorzej było chyba w Low Camp. Ale będziemy dla Was obserwować sytuację.
Przeciętna sprawność fizyczna wystarczy, by poradzić sobie na tym treku nawet bez żadnych specjalnych wcześniejszych doświadczeń lub treningu. Poziom trudności tego treku uznaje się za  umiarkowany. Po 45 minutach jazdy będziesz w Phedi, gdzie rozpoczniemy wędrówkę lasem  i wioskami. W dniu, gdy będziesz wędrował do Forest Camp większość drogi będzie prowadzić lasem. Im wyżej będziesz tym bliżej Ciebie będzie Machchapuchhare w poświacie wspaniałego zachodu słońca nad Himalajmi.
Mardi Himal Trek w sezonie wiosennym może być jeszcze bardziej urokliwy, a to za przyczyną kwitnących rododendronów. To miejsce jest popularne również wśród paralotniarzy, którzy startują z okolic Mardi i szybują do Pokhary.
Ten krótki trek jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają dłuższego urlopu, ale chcą zobaczyć rejon Annapurny z bliska . Trasa Mardi Himal Trek może być dostosowana do długości Twojego urlopu, tak by zapewnić również inne atrakcje podczas Twojego pobytu w Nepalu. Sporządziliśmy oczywiście ogólny plan wycieczki obejmujący zwiedzanie głównych atrakcji w Katmandu i Pokharze, których nie powinieneś przegapić podczas wyjazdu do Nepalu.
Mardi Himal Trek można połączyć z trekiem Annapurna Base Camp lub Annapurna Panorama Trek,  jeżeli tylko potrzebujesz wędrować dłużej i tym samym zaspokoisz głód pieszej wędrówki i zobaczysz większość atrakcji. W przypadku, gdy tylko czas pozwala Ci na to – połącz Mardi Himal z trekiem do Annapurna Base Camp, gdyż to bardzo mądre posunięcie i naprawdę warte zachodu. 

Galeria

Dzień 1: Przylot do Katmandu (1350 m), odbiór z lotniska i transfer do hotelu, kolacja powitalna i spotkanie organizacyjne wieczorem (D)
Dzień 2: Przejazd lub przelot do Pokary (6-7 godzin jazdy lub 25-minutowy lot), czas wolny, spacer po Pokarze i w okolicach jeziora (B)
Dzień 3: Przejazd do Phedi (1130 m, 45 minut) i trek do Deurali (2100 m, 6-7 h) (B,L, D)
Dzień 4: Trekking do Forest Camp (2600 m, 4-5 h) (B, L, D)
Dzień 5: Trekking do Badal Danda (3250 m, 5-6 h) (B, L, D)
Dzień 6: Trekking do Mardi High Camp (3600 m, 3-4 h) (B, L, D)
Dzień 7: Trekking do Mardi View Point (4450 m) i zejście do Badal Danda (6-7 h) (B, L, D)
Dzień 8: Trekking do Deurali (6-7 h) (B, L, D)
Dzień 9: Trekking do Kande (1710 m, 3-4 hrs) i przejazd powrotny do Pokhary (1 h) (B, L)
Dzień 10: Zwiedzanie Pokhary, w tym Davi's Fall, jaskinia Gupteshowor Cave, międzynarodowe muzeum górskie, Stupa Pokoju (B)
Dzień 11: Wycieczka na wschód słońca widziany z Sarangkot,  wolne popołudnie (B)
Dzień 12: Przejazd lub przelot do Katmandu (B)
Dzień 13: Zwiedzanie zabytków z listy światowego dziedzictwa UNESCO wraz z przewodnikiem: Kathmandu Durbar Square, Swyambunath, Boudhanath i Pashupatinath (B)
Dzień 14: Zwiedzanie zabytków z listy światowego dziedzictwa UNESCO wraz z przewodnikiem: Bhaktapur Durbar Square i Patan Durbar Square, kolacja pożegnalna w Katmandu (B, D)
Dzień 15: Dzień wyjazdu, transfer na lotnisko międzynarodowe
 
W koszt wliczone są:
 • Odbiór i transfer z lotniska i na lotnisko
 • Kolacja powitalna i pożegnalna w Katmandu
 • Zakwaterowanie w hotelu o preferowanym standardzie w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem, w Katmandu i Pokharze
 • Prywatny transport na lotnisko oraz na trasie Katmandu-Pokhara-Katmandu, w trakcie zwiedzania oraz do punktu startowego trekkingu z Pokhary i punktu końcowego  do Pokhary
 • Zakwaterowanie w pensjonatach oraz posiłki podczas trekkingu zgodnie z programem
 • Pozwolenia trekkingowe do Annapurna Conservation Area Project (ACAP) oraz karta TIMS (Trekkers Information Management System)
 • Przewodnik anglojęzyczny, jego ubezpieczenie, wyposażenie oraz wynagrodzenie
 • Na życzenie klienta, pilot wycieczek mówiący w języku polskim na cały czas trwania wycieczki, jego/jej ubezpieczenie, wyposażenie i wynagrodzenie
 • Jeden tragarz na dwie osoby, maks. ciężar bagażu 25 kg, wraz z jego ubezpieczeniem, wyposażeniem i wynagrodzeniem
 • Przewodnik po mieście i bilety wstępu do zabytków w Katmandu i Pokharze
 • Podatek państwowy w Nepalu i opłata manipulacyjna dla Nepal Excursion Treks
 
 
W koszt nie są wliczone:
 • Międzynarodowe bilety lotnicze
 • Opłaty za wizy do Nepalu
 • Posiłki i usługi niewymienione w programie
 • Obiady i kolacje w trakcie pobytu w Katmandu i Pokharze, poza kolacją powitalną i pożegnalną
 •  Wydatki osobiste takie jak napoje i rachunki z barów, ubezpieczenie podróżne, pralnia, ładowanie akumulatorów itp.
 • Ewakuacja w nagłych wypadkach i koszty ewentualnych usług medycznych
 • Wszelkie dodatkowe koszty poniesione w wyniku zmian w programie wędrówki z przyczyn niezależnych od Nepal Excursion Treks takich jak katastrofy naturalne, odwołane loty, zbyt wczesne lub spóźnione przybycie/przylot lub wyjazd/wylot itp.
 • Inne usługi niewymienione jako uwzględnione w cenie

Najważniejsze informacje

Czas trwania: 15 days
Zakwaterowanie: hotel + teahouses
Najlepszy okres : Oct-Dec & Feb-May
Poziom trudności: Moderate
Maksymalna wysokość : 4500 M.
Rodzaj transportu : Private
Liczba osób : min. 1

Galleria wideo

Client's Voice

Manasalu Trek offers you nice panorama of Himalayas including the eight highest peak of the world Mt. Manasalu (8163mtrs) and Annapurna Himalayas Rang Sagar Rimal

Manasalu Trek offers you nice panorama of Himalayas including the eight highest peak of the world Mt. Manasalu (8163mtrs) and Annapurna Himalayas Rang Sagar Rimal

Możesz być również zainteresowany:

ANNAPURNA PANORAMA YOGA TREK