ABC PLECAKA W NEPALU! SPRAWDŹ JAK SPAKOWAĆ SIĘ NA WYPRAWĘ

Ghorepani Poon Hill Trek

Czas trwania 12 dni
Poziom trudności umiarkowany
Maksymalna wysokość 3210M.

Posted By
Jan Zagora
One to very successful trek with Gokarna and his staff, this time to Annapurna Base Camp. Not as demanding and risky as Kanchenjunga, some parties suitable even as a family outing, with amazing views and comfortable accommodation. Completed with a week in beautiful Pokhara with... Czytaj więcej
 • Ogólny zarys
 • Szczegółowy plan
 • Usługi
Ghorepani Poon Hill Trek to jedna z najpopularniejszych tras trekkingowych w Regionie Annapurny oferująca wspaniałe himalajskie widoki na Annapurnę, Dhaulagiri, Lamjung Himal i Manaslu. Jest to jeden z krótkich trekkingów w rejonie Annapurny. Na tej trasie poradzą sobie nawet początkujący. Wyprawa nie wymaga szczególnej kondycji fizycznej.  Główną atrakcją trekkingu Ghorepani Poon Hill Trek jest Poon Hill (3210 m), stanowiący przepiękny punkt widokowy, z którego można podziwiać wschód słońca i panoramę Himalajów. Trasa uznawana jest za łatwą pomimo kilku trudniejszych podejść i zejść. Sceneria rekompensuje wszystkie wysiłki. Przy sprzyjającej pogodzie będą to jedne z najlepszych i niezapomnianych wakacji w życiu. Podczas wyprawy można dowiedzieć się więcej o kulturze nepalskiej, poznać trudne warunki codziennego życia mieszkańców gór. Trekking w Nepalu zdecydowanie uatrakcyjni Wasze wakacje. Podczas wiosennej wyprawy ten widokowy leśny szlak wśród kwitnących rododendronów wydaje się być jeszcze bardziej atrakcyjny. W tym regionie można spotkać głównie osady plemion Gurung i Magar. Trekking Ghorepani Poon Hill rozpoczyna się z Pokhary półtoragodzinnym malowniczym przejazdem do Nayapool i kończy odwrotnym przejazdem w ostatnim dniu treku.

Galeria

Dzień 01:    Przylot do Kathmandu (1350m), odbiór z lotniska i transfer do hotelu, kolacja powitalna i spotkanie organizacyjne wieczorem (D)
Dzień 02:    Przejazd lub przelot do Pokhary (6-7 godzin lub 25 minut, 850 m). Wieczorem spacer po mieście i brzegiem jeziora Phewa (B)
Dzień 03:    Przejazd do Nayapool (1070 m, 90 minut) i trekking do Tikhedhunga (1540 m, 4-5 godziny) (B, L, D)
Dzień 04:    Trekking do Ghorepani (2860 m, 6-7 godzin) (B, L, D)
Dzień 05:    Wczesnym rankiem wyjście na Poon Hill (3210m) by zobaczyć wschód słońca oraz panoramę  tej części gór, a później kontynuowanie trekking do Tadapani (2630 m, 5-6 godzin) (B, L, D)
Dzień 06:    Trekking do Ghandruk Village (1940 m, 3-4 hrs), po lunchu spacer po wsi Gurung i zwiedzanie muzeum  etnograficznego (B, L, D)
Dzień 07:    Trekking do Nayapool (1070 m, 3-4 godzin) i przejazd powrotny do Pokhary (B, L)
Dzień 08:    Całodniowe zwiedzanie Pokhary - Davi's Fall, jaskinia Gupteshowor Cave, obóz uchodźców tybetańskich i godzinny rejs łódką po jeziorze Phewa (B)
Dzień 09:    Przejazd lub przelot powrotny do Kathmandu (B)
Dzień 10:    Wycieczka z przewodnikiem do miejsc znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO - Swyambunath, Pashupatinath, Boudhanath i plac królewski w Kathmandu (B)
Dzień 11:    Wycieczka z przewodnikiem na plac królewski w Bhaktapurze i plac królewski w Patanie. Wieczorem kolacja pożegnalna (B, D)
Dzień 12:    Dzień wyjazdu, transport na lotnisko międzynarodowe (B)
B - śniadanie, L - lunch, D - obiadokolacja
W koszt wliczone są:
 • Odbiór i transfer z lotniska
 • Kolacja powitalna i pożegnalna w Kathmandu
 • W Kathmandu i Pokharze zakwaterowanie w hotelu preferowanej kategorii w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem w cenie
 • Transport prywatny z i na lotnisko, Kathmandu-Pokhara-Kathmandu, zwiedzanie, do punktu startowego i końcowego trekkingu w Pokharze
 • Miejsca noclegowe i posiłki wymienione w planie wędrówki
 • Pozwolenia trekkingowe - Annapurna Conservation Area Project (ACAP) oraz karta TIMS (Trekkers Information Management System)
 • Lokalny przewodnik mówiący w języku angielskim, wraz z jego ubezpieczeniem, wyposażeniem i wynagrodzeniem
 • Na życzenie klienta, pilot wycieczek mówiący w języku polskim na cały czas trwania wycieczki, jego/jej ubezpieczenie, wyposażenie i wynagrodzenie
 • Jeden tragarz na dwie osoby, maks. ciężar bagażu 25 kg, wraz z jego ubezpieczeniem, wyposażeniem i wynagrodzeniem
 • Przewodnik po mieście i wejścia do zabytków w Kathmandu i Pokharze
 • Podatek państwowy w Nepalu i opłata manipulacyjna dla Nepal Excursion Treks
W koszt nie są wliczone:
 • Międzynarodowe bilety lotnicze
 • Opłaty za wizy do Nepalu
 • Posiłki i usługi niewymienione w programie wędrówki
 • Lunch i obiadokolacja, oprócz kolacji powitalnej i pożegnalnej w Kathmandu i Pokharze
 •  Wydatki osobiste takie jak napoje i rachunki z barów, ubezpieczenie podróżne, pralnia, ładowanie akumulatorów itp.
 • Ewakuacja w nagłych wypadkach i koszty ewentualnych usług medycznych
 • Wszelkie dodatkowe koszty poniesione w wyniku zmian w programie wędrówki z przyczyn niezależnych od Nepal Excursion Treks takich jak katastrofy naturalne, odwołane loty, zbyt wczesne lub spóźnione przybycie/przylot lub wyjazd/wylot itp.
 • Inne usługi niewymienione jako uwzględnione w cenie

Najważniejsze informacje

Czas trwania: 12 dni
Zakwaterowanie: hotel + pensjonat
Najlepszy okres : PAŹ-GRU oraz MAR-MAJ
Poziom trudności: umiarkowany
Maksymalna wysokość : 3210 M.
Rodzaj transportu : transport prywatny
Liczba osób : Min. 1
Start : Nayapool
Koniec : Nayapool

Client's Voice

Manasalu Trek offers you nice panorama of Himalayas including the eight highest peak of the world Mt. Manasalu (8163mtrs) and Annapurna Himalayas Rang Sagar Rimal

Manasalu Trek offers you nice panorama of Himalayas including the eight highest peak of the world Mt. Manasalu (8163mtrs) and Annapurna Himalayas Rang Sagar Rimal

Możesz być również zainteresowany:

Mardi Himal Treks  Annapurna Peaks  Nepal Excursion Treks Pvt

Mardi Himal Trek

Czas trwania : 15 days
ANNAPURNA PANORAMA YOGA TREK