ABC PLECAKA W NEPALU! SPRAWDŹ JAK SPAKOWAĆ SIĘ NA WYPRAWĘ

Blog

Wspomnienia
Odcinek 8 - Fundacje zbierające na odbudowę Nepalu

Temat bardzo delikatny, drażliwy… W 2013 roku pierwszy raz pojechałam do Nepalu przez polsko-nepalską agencję. Wyjazd uznałam za udany. Podziękowałam. Pojechałam z nimi drugi raz i po tym drugim wyjeździe, postanowiłam dofinansować naukę języka angielskiego córce tragarza, z którym byłam na trekkingu, zaś moja przyjaciółka postanowiła dofinansować rodzinę jednego z tragarzy w kwocie 1500 dolarów. Taka dotacja „celowana”.

Więcej...

Wyjazdy trekkingowe
Odcinek 7 - Kiedy najlepiej pojechać w Himalaje

Kiedy najlepiej pojechać w Himalaje….
Hmmm, to nieco trudne pytanie, gdyż moim zdaniem można jechać przez cały rok, tyle, że w różnych miesiącach w różne części Nepalu.
Jednak, gdy wybieracie się na te najpopularniejsze treki czyli Annapurna Base Camp, czy Everest Base Camp, to najlepszymi miesiącami będą: marzec, kwiecień, maj a jesienią czas od października do grudnia.

Więcej...

Wyjazdy trekkingowe
Odcinek 6 - Czy należy się szczepić przed wyjazdem do Nepalu?

Czy należy się szczepić przed wyjazdem do Nepalu?
Tyle opinii ile mądrych główJ
Ze strony http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/profile_krajow/nepal dowiemy się o zaleceniach Ministerstwa Spraw Zagranicznych odnośnie wyjazdu do Nepalu.

Więcej...

Wyjazdy trekkingowe
Odcinek 5 - Jak spakować się na trekking w Nepalu?

Co zabrać ze sobą na trekking do Nepalu?

Kiedy po raz pierwszy jechałam do Nepalu, trochę odkrywałam świat na nowo. Pakowałam się chyba ze cztery razy, wciąż nie będąc pewną czy mam już wszystko, czy może to jednak za dużo rzeczy i część nie jest konieczna?  I jak mam to wszystko wrzucić do jednej torby? Czy to w ogóle możliwe?

Więcej...

Wyjazdy trekkingowe
Odcinek 4 - Jak podróżować tanio po Nepalu? Jak tanio zorganizować wyjazd do Nepalu?

Jednym z tanich sposobów podróżowania w Himalaje jest wyjazd do Nepalu bez korzystania z usług przewodnika i tragarza. Jednak, aby zapewnić sobie choć minimalne bezpieczeństwo przed potencjalnymi zagrożeniami, radzimy skorzystać przynajmniej z usług jednego z nich. Wynajęcie przewodnika i tragarza sprawi, że Twój trekking w Nepalu będzie beztroski i po prostu bezpieczniejszy.

Więcej...

Wyjazdy trekkingowe
Odcinek 3 - Czy wyjazd do Nepalu jest bezpieczny?

W tej chwili Nepal jest bardzo bezpiecznym krajem. Jednym z głównych źródeł dochodu Nepalu jest turystyka i każdego roku około pół miliona ludzi z całego świata podróżuje po Nepalu w poszukiwaniu przygód na wielu himalajskich szlakach, jak i podczas wycieczek objazdowych.

Więcej...

Wyjazdy trekkingowe
Odcinek 2 - Jak bezpiecznie zrobić trekking do Everest Base Camp?

Wielu z Was marzy o tym, by być w Everest Base Camp, ale martwicie się problemami związanymi z wysokością? Właśnie poniżej możecie znaleźć rozwiązanie dla najbezpieczniejszego przejścia treku do Everest Base Camp. Każdy z Was może dać sobie z tym radę nie narażając się na poważne problemy zdrowotne.

Więcej...

Wspomnienia
Odcinek 1 - czyli jak to wszystko się zaczęło?

W pierwszym odcinku musi się pojawić wyjaśnienie, jak to wszystko się zaczęło… I niech to będzie naszą pierwszą opowieścią. Zaczniemy od dawnych czasów i od początków fascynacji górami…

Więcej...
ANNAPURNA PANORAMA YOGA TREK